LAJME

Kopshti Zoologjik hapet më 1 qershor

Pak ditë nga hapja, një grup fëmijësh dhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektuan së bashku detajet e fundit para hapjes së Kopshtit të ri Zoologjik. Në pritje edhe të kafshëve të tjera, që d...

Zelensky: Donbasi është shkatërruar plotësisht

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se forcat ruse kanë “shkatërruar plotësisht” rajonin ukrainas të Donbasit, teksa Moska ka intensifikuar ofensivën në lindje. Gjatë një adresimi mbrëmjen e 19 maji...

Shqipëria ndalon përdorimin e qeseve plastike

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të bëhen pjesë e ndryshimit të madh mjedisor e kulturor, që nis prej 1 qershorit. Qeset plastike njëpërdorimshe do të ndalohen në Shqipëri prej 1 ...