Në një qendër të moshuarit në Kavajë ka rënë zjarr. Policia bën me dije se si pasojë e flakëve është dëmtuar lehtë një e moshuar, ndërsa shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur shuar e flakëve.

Dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht.

Kavajë/Informacion paraprak 

Më datë 23.01.2023, dyshohet se aksidentalisht ka rënë zjarr në një qendër për të moshuar.

 

 

Si pasojë është dëmtuar lehtë një e moshuar që qëndron në këtë qendër.

Zjarri është shuar pas ndërhyrjes së shërbimeve zjarrfikëse.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.