Sot, gjysmëfinalet e Europa dhe Conference League

Në gjysmëfinalet e Europa League, Juventus përballet me Sevillan, ekip që e ka fituar këtë trofe 6 herë që prej vitit 2006. Italianët e dëshirojnë shumë një trofe europian që mungon prej 27 vitesh. Këtë sezon, ...

Katar 2022 | Formula e klasifikimit në Botëror

Janë ndeshjet e fundit në grupe dhe disa skuadra ende nuk janë të sigurta për kualifikimin. Një pjesë e tyre madje rrezikojnë të përfundojnë me pikë të barabarta. Por çfarë ndodh nëse dy ose më shumë ekipe p...