Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, së bashku me familjarë dhe personazhe të artit dhe kulturës shqiptare përkujtuan në ditën e saj të lindjes, prezantuesen dhe balerinën e njohur, Hueyda El Saied, e cila ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë.

Në kujtim të balerinës shqiptare, një stol dhe një pemë tek Parku i Liqenit Artificial do të mbajnë emrin e Hueyda El Saied.

Sipas kryebashkiakut Veliaj, kjo është një mënyrë për të treguar se promovimi i së mirës është mënyra më e drejtë për të ecur përpara.