Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Gramsh, ku për pasojë një i adoleshent ka ndërruar jetë. Ngjarja ndodhi para shkollës 9-vjeçare Asllan Shahini’.

Pas një sherri me thika mes disa të rinjve, ka humbur jetën Fatjon Bici, në klasën e nëntë.

Mësohet se adoleshenti ka ndërruar jetë në vend. Mësohet se adoleshentët janë të moshave 14 dhe 15 vjeç.

Ndërsa i plagosuri është 15-vjeçari, Marko Liçi. Sipas mjekëve, i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën, por do te niset drejt spitalit të Traumës në Tiranë.