Muzikali i rekordeve Guinness dhe shfaqja më e ndjekur në Evropë “Notre Dame de Paris”, nga novela e shkrimtarit francez, Viktor Hygo, për herë të parë do të jetë në stadiumin ‘Air Albania’ më 28 maj.

Lajmin e dha kryeministri, Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se, shfaqja do të organizohet në stadiumin ‘Air Albania’ për publikun shqiptar dhe të gjithë vendeve të tjera të Ballkanit, prej nga pritet të vijnë vizitorë.

“‘Notre dame de Paris’ në Tiranë. Për herë të parë muzikali i rekordeve Guinness, show më i ndjekur në Europë, spektakli i emocioneve të shumta, bazuar në kryeveprën e Victor Hygoit dhe vënë në skenë nga legjenda e muzikës italiane, Riccardo Cocciante, vjen në ‘Air Albania’ stadium për publikun e Shqipërisë e të krejt Ballkanit, 28 maj, Tiranë. Muzikali që ka ”çmendur Europën”, shkruan Rama.