Një aksident i rëndë rrugor u regjistrua, mbrëmjen e së dielës, në Foxhia të Italisë, ku për pasojë humbi jetën një 8-vjeçar shqiptar.

Sipas të dhënave paraprake, i mituri mori plagë të rënda nga përplasja dhe u dërgua me urgjencë në spitalin “Riuniti”, ku pavarësisht kujdesit të mjekëve nuk mundi të mbijetonte.

Forcat e policisë shkuan menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e këtij aksidenti të rëndë që ndodhi pikërisht në ditën e Krishtlindjes./A2/Revista Time