Ish-ministri i Mjedisit, Blendi Klosi dhe historianit Auron Tare janë përfshirë në një debat mes tyre. Të ftuar në emisionin “Opinion”, të dy debatuan lidhur me menaxhimin e parkut të Butrintit. Teksa flisnin për menaxhimin, Tare tha se në kohën që e menaxhonte ai Butrintin, Klosi kishte shkuar në Londër dhe kishte parë ndeshjen e skuadrës së Chelsea-t.

PJESË NGA DEBATI:

Auron Tare: Ça problemi kishte në kohën kur menaxhohej nga lordët, kishin të njëjtën gjë, ça problemi kishte? Atëherë morëm në punë edhe zotin Lorenc…

Bledi Klosi: Ti e mban mend sa të kufizuara kanë qenë njohuritë tonë për Butrintit

Fevziu: Mos na hapni petët e lakrorit

Auron Tare: E çuam në Londër për të parë Chelsean

Bledi Klosi: Po, po e pashë dhe Chelsen. Lërë mos të them ça thanë lordët për ty.

(k.m/dosja.al)