Politike

Bruksel, Rama takohet me Josep Borrell

Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e së mërkurës me Josep Borrell, shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv/Presidentin e Komisionit Europian. Kreu i qeverisë është takuar po ashtu me liderët e tjerë t...

Debat mes Tares dhe Klosit te Fevziu

Ish-ministri i Mjedisit, Blendi Klosi dhe historianit Auron Tare janë përfshirë në një debat mes tyre. Të ftuar në emisionin “Opinion”, të dy debatuan lidhur me menaxhimin e parkut të Butrintit. Teksa flisnin p...

Politika si ide – Valentina Leskaj

Ky është një libër ndriçues për këdo që dëshiron të japë kontribut në shoqëri e politikë, po edhe një dëshmi e rrahjes së mendimeve, e kontributeve, e luftës për përparim e demokratizim që kanë zhvilluar shoqër...

Politikanët nuk lexojnë libra!

Në Kosovë ka kohë që njerëzit në pozita të ndryshe i brengos mungesa e leximit. Të veshur me kostume të shtrenjta, bëjnë jetë luksoze, ndërsa raftet kanë filluar t’i mbushin me libra ngjyra-ngjyra duke ekspozua...