LAJME

Fotot: Si po e përballon Europa të nxehtin

Nxehtësia ka pushtuar Europën. Në Sardenjë temperatura shkoi në 46 gradë Celsius të martën. Në La Palma të Spanjës dhe në Greqi kanë shpërthyer zjarre të fuqishme. Organizata Botërore Meteorologjike ka paral...

Kontrollet në bregdet, bllokohen 8 mjete lundruese

Në një reagim në rrjetet sociale, Policia e Lezhës njoftoi sot se në Shëngjin janë ndaluar 8 mjete lundruese për shkak të mungesës së dokumentacionit. “Në zbatim të masave të përcaktuara në Planin Operaciona...