LAJME

Sot, rekordi i ditës më të nxehtë

Kjo e martë është dita e fundit e valës më të nxehtë në Shqipëri.   Sipas meteorologëve temperatura do të përbëjë një rekord dhe parashikohet të tejkalohet maksimumi i arritur më 21 korrik në Elbasan...

Dy raste ngacmimi seksual në Tiranë e Durrës

Policia e Tiranës dhe ajo e Durrësit njoftuan këtë të hënë për dy raste të ndryshme të ngacmimit seksual. Protagonistë në të dyja rastet janë dy 27-vjeçarë. Në Tiranë, policia thotë se i arrestuari akuzohet se ...

Zjarret përfshijnë edhe pyjet e Korfuzit

Kriza e zjarreve në Greqi po përshkallëzohet mes temperaturave përvëluese të këtij Korriku. Hartës së zjarreve të shtrira në të gjithë vendin i janë shtuar edhe disa vatra në ishullin e Korfuzit, siç duket edhe...