LAJME

Debat mes Tares dhe Klosit te Fevziu

Ish-ministri i Mjedisit, Blendi Klosi dhe historianit Auron Tare janë përfshirë në një debat mes tyre. Të ftuar në emisionin “Opinion”, të dy debatuan lidhur me menaxhimin e parkut të Butrintit. Teksa flisnin p...

Eurovision 2022, Shqipëria nuk shkon në finale

Mbrëmjen e 10-të majit në  Itali ka nisur festivali europian i këngës. Shqipëria hapi festivalin mbrëmjen e djeshme por nuk arriti të marrë votat e publikut. Performanca dhe përfaqësimi dinjitoz i Ronela ...