Art Plus

Dua Lipa në revistën Vogue

Për numrin e muajit qershor/korrik të Vogue UK, Dua Lipa hap kapitullin e saj të ri, shkruan Vogue. Fotografuar nga Tyler Mitchell dhe stiluar nga Jorden Bickham, Dua duket e mahnitshme në kopertinën e Vogue...

Portreti i Marilyn Monroe thyen rekorde

Portreti i famshëm i Marilyn Monroe nga artisti Andy Warhol u shit për 195 milionë dollarë në ankand."Shot Sage Blue Marilyn” është pjesë e  një seri portretesh që Warhol i bëri aktores pas vdekjes së saj në 19...

Historia tragjike e jetës reale të Johnny Depp

Johnny Depp dhe Amber Heard u njohën në vitin 2009 gjatë xhirimeve të filmit “The Rum Diary”. Ai bazohej në një libër të Hunter S.Thompson, dhe përshkruan fatkeqësitë e nxitura nga alkooli të shkrimtarit Paul K...

Ndahen çmimet BAFTA 2022

Të dielën është mbajtur mbrëmja më e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të industrisë së filmit. Ceremonia e ndarjes së çmimeve BAFTA 2022 u mbajt në “Royal Albert Hall” të Londrës. Pasi u mbajt virtual...