Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e së mërkurës me Josep Borrell, shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv/Presidentin e Komisionit Europian.

Kreu i qeverisë është takuar po ashtu me liderët e tjerë të rajonit dhe ka shpërndarë në rrjetet sociale pamje nga momenti i kryerjes së fotos familjare.

Kreu i qeverisë ndodhet në Bruksel ku do të marrë pjesë në darkën e liderëve të Ballkanit Perëndimor. Pjesë e këtij takimi do të jetë edhe Borrell.

Në fokus të bisedave do të jetë çështja e hapjes së negociatave me BE, por edhe Ballkani i Hapur.

Darka e liderëve të Ballkanit është kthyer tashmë në një traditë që prej kohës kur diplomacia europiane drejtohej nga Federica Mogherini./klan